افزایش قد

بی شک افزایش قد یکی از موارد مهم در زندگی اکثر انسان هاست. افزایش قد باعث افزایش اعتماد به نفس در بیشتر افراد میشود.

عوامل مختلفی در افزایش قد شما نقش دارند. تصور می شود که عوامل ژنتیکی 60 تا 80 درصد از قد نهایی شما را تشکیل می دهند. برخی از عوامل محیطی ، مانند تغذیه و ورزش ، به طور معمول درصد باقی مانده را تشکیل می دهند.

از بدو تولد تا بلوغ، بیشتر افراد هر ساله حدود 2 اینچ افزایش قد دارند. پس از بلوغ ، ممکن است با سرعت 4 اینچ در سال رشد کنند. با این حال، همه با سرعت متفاوتی رشد می کنند.

بعد از سن بلوغ معمولاً قد بلندتر نمی شوید. این بدان معناست که بعنوان یک بزرگسال بعید است قد شما افزایش پیدا کند.

با این وجود، کارهای خاصی وجود دارد که می توانید در تمام دوره بلوغ انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که پتانسیل رشد خود را به حداکثر برسانید. این کارها عبارتند از:

  • داشتن تغذیه مناسب
  • خواب کافی
  • ورزش های مناسب
  • استفاده از ویتامین ها و مکمل ها
  • و …

بعد از متوقف شده نمودار رشد قد، یکی از روش های افزایش قد که در سالهای اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته، عمل جراحی میباشد که اگر توسط تیم جراحی و پزشک حرفه ای و با تجربه انجام شود، بسیار لذت بخش است.

افزایش قد

متخصصین مرکز افزایش قد ایران، جدیدترین متد های روز دنیا را در عمل جراحی افزایش قد به کار میبرند و باعث خوشحالی و رضایتمندی مراجعان می شوند.
روش های مورد استفاده افزایش قد شامل موارد زیر میباشد:

برای تایید این ادعا، لطفا نمونه عمل های افزایش قد توسط دکتر نادر مطلبی زاده و دکتر محمد علی حاتمیان را مشاهده نمایید. افراد مراجعه کننده از اقصا نقاط جهان برای عمل جراحی افزایش قد به دکتر مطلبی زاده و دکتر حاتمیان مراجعه نموده اند.

گردش کار افزایش قد

کوتاهی قد برای بسیاری از افراد معضل بزرگی محسوب میشود که در زندگی روزمره آنها را با مشکلات بسیار زیادی روبرو میکند و حتی بعضی افراد با مشکلات روحی و روانی و مشکلات خانوادگی و حتی در زمینه شغلی و فعالیتهای اجتماعی با چالشهای بسیار زیادی روبرو میشوند و برای درمان کوتاهی قد به روشهای مختلف روی میآورند که علمی نمیباشد که عوارض زیادی برای سلامت داوطلبان افزایش قد ایجاد میکند.

در صورتی که از نظر علمی بعد از بسته شدن صفحه رشد که در دختران در بین 15 تا 16 سالگی و در پسران بین 17 تا 20 سالگی اتفاق میافتد تنها راه علمی بلند شدن قد، عمل جراحی میباشد که از سابقه نسبتا طولانی در جهان برخوردار میباشد.

خوشختانه در ایران از سال 1380 در مرکز افزایش قد ایران این عمل توسط دکتر نادر مطلبی زاده با موفقیت انجام شد و تاکنون بیش از 500 عمل جراحی افزایش قد موفق در مرکز افزایش قد ایران انجام گردیده که بیش از 50 عمل جراحی افزایش قد برای اتباع خارجی که از کشور های مختلف مانند آمریکا، کانادا، نروژ، انگلیس، اتریش و عراق به این مرکز مراجعه کردند و تحت عمل جراحی و بعد از سه ماه اقامت در ایران به کشورشان بازگشتند.

در این مرکز از آخرین و به روز ترین روشهای موجود در دنیا استفاده میگردد. و از نظر تعداد عمل انجام شده بالاترین رکورد را در جهان دارا است که این به معنی تجربه مطلق در این زمینه محسوب میگردد. و به همین دلیل به یکی از مطمئن ترین و قابل اعتماترین مراکز افزایش قد در دنیا تبدیل شده است .

1- مشاوره با تیم پزشکان

گردش کار عمل جراحی افزایش قد ابتدا با مشاوره حضوری شروع میشود و معمولا داوطلبین انجام این عمل در زمان مشاوره از طریق و در دسترس در فضای مجازی با تجارب و تواناییهای پزشکان مرکز افزایش قد ایران از قبل اطلاعاتی را به دست آورده اند.

در زمان مشاوره، بیشترین سوالی که برای مراجعه کنندگان مطرح میشود، احتمال ایجاد عوارض ناگوار است و معمولا بعد از آشنایی بیشتر با نتایج سالهای گذشته تیم و رویارویی و صحبت با افرادی که سالها پیش این عمل را انجام داده اند، بخش اعظم نگرانی آنها برطرف میگردد.

2- مشاوره با تیم مشاوره اعصاب و روان

بعد از تصمیم قطعی تیم مشاوره اعصاب و روان حدود دو ساعت بررسیهای مخصوص قبل از عمل را انجام داده و برای مراجعه کننده مشخص میکند که نیاز به انجام این عمل یک نیاز واقعی و ضروری است. بدیهی است اگر نیاز توسط مشاوره تائید نشود عمل جراحی صورت نمیگیرد.

3- اقدام به عمل جراحی افزایش قد

در مرحله آخر، اندازه گیریهای نهایی بر اساس قد و وزن و عکسهای رادیولوژی انجام و وسائل موردنیاز تهیه میشود تا در جریان عمل هیچ کمبودی وجود نداشته باشد.

بعد از پایان عمل و نصب دستگاه افزایش دهنده (چه خارجی چه داخلی)، برای کنترل درد، از پمپ درد که دستگاه مخصوص برای همین هدف (کنترل درد) میباشد، استفاده میشود. این دستگاه داروهای مسکن را بطورمستمر و به آرامی تزریق میکند و باعث میشود درد بعد از عمل کنترل شود.

4- بعد از عمل

فردای روز عمل یک از اعضای تیم پزشکی مرکز افزایش قد ایران فرد داوطلب را ویزیت و همه موارد مورد نیاز را چک کرده و اجازه راه رفتن داده می شود. تقریبا بیشتر افراد فردای روز عمل توان راه رفتن با واکر را دارند.

یک هفته بعد از عمل جراحی، اولین ویزیت در مطب صورت می گیرد و دوره افزایش قد آغاز می گردد که با آموزش به خود فرد داوطلب، هر روز افزایش توسط پیچاندن پیچ مخصوص هر روش و در چهار نوبت در روز انجام می شود. یعنی حداکثر روزی یک میلیمتر افزایش.

در جریان افزایش طول استخوان باید توجه داشته باشیم، افزایش همزمان طول بافت نرم وظیفه داوطلب است که با انجام منظم و کافی ورزشهای کششی و فیزیوتراپی میسر خواهد بود. در ضمن رعایت بهداشت فردی و نیز تمیز نگهداشتن محل پین ها و پیچ افزاینده اهمیت زیادی دارد .

بر اساس تجربیات سالهای قبل، حداکثر میزان افزایش در هر استخوان را شش سانتیمتر  بدست آورده ایم. بعد از اتمام دوره افزایش سرعت بهبود بیشتر میشود و فرد داوطلب روز به روز احساس افزایش قدرت و توانایی دارد. در این دوره نیز ورزشها و فیزیوتراپی اهمیت ویژه ای دارد و باید بخصوص در موارد وزن بالای 60 کیلو گرم استفاده از عصا در هنگام راه رفتن فراموش نشود.

برای شش سانتی متر افزایش، معمولا حدود پنج تا شش ماه بعد از اتمام افزایش زمان برای ریکاوری نیاز است که البته در سنین بالاتر از 35 سالگی گاهی این زمان به 10 ماه هم میرسد و بعد از آن فرد به زندگی عادی باز میگردد .

روش های افزایش قد

دکتر مطلبی زاده و دکتر حاتمیان از جدیدترین متدها و روش های جهانی استفاده می کنند. که این روش ها با توجه به شرایط هر فرد، متفاوت است.

200

تعداد عمل جراحی

200

تعداد بیماران خارجی

6

تعداد روش جراحی